(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-04-29 15:54

motorrad (Nr 2643608)

Marka i model:

KTM Duke 125 (bj. 2011)

Waga w kg (łączna):

135.00

Budżet zlecenia [€]:

100

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory oraz skutery to zwykle drogie ładunki, które wyglądają na dosyć nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - jednak tylko złudnie. Dobrze umocowany pojazd na pewno przetrwa trasę bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, obowiązkowe będą cztery pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą jedynie dwie, ponieważ posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Najważniejsze jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas drogi, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu i między przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują również platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i często nie blokują większość miejsca w aucie.

            Warto zawsze wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niepewne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt stale. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Stuttgart, 70173, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Arad, Rumunia

22 maj 2018