(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-04-30 15:22

Motorrad (Nr 2647152)

Motorrad

Marka i model:

Yamaha R1

Waga w kg (łączna):

190.00

Budżet zlecenia [€]:

150

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj cenne towary, które wyglądają na ogólnie nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Niełatwe - aczkolwiek tylko na pozór. Należycie umocowany motocykl na pewno przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, konieczne będą 4 taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są tylko dwie, ponieważ posiadają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze wypytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Valencia, 38750, Hiszpania

9 maj 2018

Adres i termin dostawy

Sineu, 07510, Hiszpania

10 maj 2018