(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-04-30 18:36

Motorrad (Nr 2647848)

Motorrad

Marka i model:

Honda Varadero

Waga w kg (łączna):

230.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogie towary, które wydają się ogólnie trudne do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - jednak tylko pozornie. Dobrze przymocowany motocykl na pewno przetrzyma drogę bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne będą 4 pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą ledwie 2, gdyż posiadają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Występują poza tym platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj dopytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Korbach, 34497, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Lagos, 8600, Portugalia

Termin elastyczny