(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-04-30 23:13

Motorrad

(Nr 2648748)

Marka i model:

Harley Davidson Sportster 1200

Waga w kg (łączna):

300.00

Budżet zlecenia [€]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory oraz skutery to często drogocenne towary, które wydają się dość niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - wszakże jedynie złudnie. Poprawnie przymocowany pojazd w 100% przetrwa transport bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas transportu na naczepie, potrzebne są 4 liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą jedynie 2, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motocykla. Istotne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i zagraża popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Schötz, 6247, Szwajcaria

9 maj 2018

Adres i termin dostawy

Palencia, Hiszpania

11 maj 2018