(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-07 14:12

Motorrad (Nr 2670720)

Motorrad

Marka i model:

Triumph Speed Triple 1050

Waga w kg (łączna):

214.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory i skutery to często drogocenne towary, które wydają się dosyć niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - aczkolwiek tylko złudnie. Bezbłędnie zamocowany pojazd na pewno przetrwa transport bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku transportu na naczepie, obowiązkowe są cztery taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są tylko 2, bowiem posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motoru. Istotne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie drogi, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Bad Homburg v. d. Höhe, 60437, Niemcy

12 wrz 2018

Adres i termin dostawy

Madryt, Hiszpania

15 wrz 2018