(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-25 08:57

motorrad (Nr 2748392)

Marka i model:

Suzuki GSF 1250 N

Waga w kg (łączna):

280.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory oraz skutery to zazwyczaj kosztowne ładunki, które wydają się względnie niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - chociaż tylko pozornie. Poprawnie zamocowany motocykl na pewno przetrwa drogę bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą zaledwie dwie, gdyż posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze wypytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest ryzykowne i grozi popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Essen, Niemcy

4 cze 2018

Adres i termin dostawy

Calp, Hiszpania

12 cze 2018