(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-23 20:36

Motorrad BMW F650GS

(Nr 3002924)
Motorrad BMW F650GS

Marka i model:

BMW F650GS

Waga w kg (łączna):

190.00

Budżet zlecenia [€]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2228.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu wozu uwidacznia się nierzadko, jeżeli nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia pojazdu

    Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Należy nie zapominać również, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

    Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Kirchheim unter Teck, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Atenas, Grecja

Termin elastyczny