(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-07-22 17:16

Motorrad Harley Davidson

(Nr 2997748)
Motorrad Harley Davidson

Marka i model:

Harley Davidson

Waga w kg (łączna):

240.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1212.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory i skutery to zwykle drogie towary, które wydają się stosunkowo niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - jednak tylko pozornie. Bezbłędnie umocowany pojazd na pewno przetrzyma transport bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas transportu na naczepie, konieczne są 4 liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem 2, gdyż dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motoru, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują także platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj wypytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Milano, Włochy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Kiel, Niemcy

Termin elastyczny