(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-26 13:02

Motorrad KTM EXC-F 250 (Nr 2752768)

Motorrad KTM EXC-F 250

Marka i model:

KTM EXCF 250

Waga w kg (łączna):

110.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory i skutery to zazwyczaj cenne towary, które wydają się dość niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - jednakże tylko na pozór. Dobrze zamocowany pojazd w 100% przetrzyma drogę bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą tylko 2, gdyż dysponują one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Hamburg, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Lohmar, 53797, Niemcy

Termin elastyczny