(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

motorynka (Nr 5947566)

Marka i model:

romet

Waga w kg (łączna):

40

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 192.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Świętokrzyskie, Młodzawy Duże

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Sędziejowice

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj kosztowne ładunki, które wydają się ogólnie niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Niełatwe - wszakże tylko złudnie. Właściwie zamocowany motocykl na pewno przetrzyma transport bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą zaledwie 2, ze względu na fakt, że mają one szyny udaremniające przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas jazdy, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.