(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Motorynka (Nr 7728574)

Waga
Sztuk
Motorynka
Długość
150 cm
45 kg
1
Łączna waga:
45 kg
Dystans
483 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Lubelskie, Nałęczów

12 maj 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Opolskie, Strzelniki

16 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wyglądają na ogólnie ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - jednakże tylko pozornie. Dobrze zamocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie transportu na naczepie, konieczne są 4 liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są raptem dwie, gdyż dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach wozu i między przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest niepewne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.