(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-24 17:25

motorynka i komar

(Nr 2411660)
motorynka i komar

Marka i model:

MOTORYNKA PONY I KOMAR SZTYWNIAK

Waga w kg (łączna):

120.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 352.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to często drogocenne ładunki, które wydają się dosyć ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - jednak jedynie złudnie. Poprawnie zamocowany jednoślad w 100% przetrzyma przewóz bez żadnej rysy.

     Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie transportu na naczepie, potrzebne są 4 liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą jedynie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

    Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w aucie.

     Można zawsze dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest niepewne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

     Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Kalisz, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Elbląg, 82-300, Polska

Termin elastyczny