(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-03-10 10:51

Motos

(Nr 2458644)

Marka i model:

BMW GS 1150

Waga w kg (łączna):

240.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 3138.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory i skutery to zwykle drogocenne towary, które wyglądają na dosyć trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - niemniej jednak jedynie pozornie. Należycie zamocowany pojazd w 100% przetrwa transport bez ani jednej rysy.

     Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas transportu na naczepie, niezbędne są cztery pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są wyłącznie 2, ponieważ posiadają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

    Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i często nie blokują większość miejsca w pojeździe.

     Należy zawsze wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

     Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny stale. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Braga, 4700-435, Portugalia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Warszawa, Polska

Termin elastyczny