(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Motoszybowiec (Nr 5389638)

Długość [m]:

8.5

Szerokość [m]:

2.5

Wysokość [m]:

2.5

Waga w kg (łączna):

550

Budżet zlecenia [zł]:

2500

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 740.00 km

Adres i termin nadania

Estonia, Võru Maakond, Võru

10 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Podlaskie, Białystok

11 lis 2019


Transport samolotu

Jak każdy może przypuszczać, przewóz samolotu nie należy do najłatwiejszych zwłaszcza w przypadku, kiedy chcemy go przewieźć przy użyciu tira.

Przy użyciu transportu kołowego, możliwe jest tylko przewieźć nieduże pojazdy latające na przykład: awionetki, szybowce, samoloty śmigłowe. Do pojazdów latających klasyfikuje się także paralotnie. „Mały samolot” to jakby nie patrzeć jest dużych rozmiarów ładunek. Transport ciężkiego ładunku często potrzebuje pilota na trasie. Samoloty możliwe jest transportować na specjalnie przystosowanych do tego przyczepach, lawetach, jak i tirami nie posiadającymi zadaszenia.

W momencie przewozu pojazdu latającego, trzeba usunąć wszystkie ruszające się części, bowiem potrafią doprowadzić do strat w samym samolocie, jak i w pojeździe transportującym go, a nawet mogą doprowadzić do kolizji drogowej.

Pojazd latający należy starannie unieruchomić na wiozącej go ciężarówce. Trzeba samolot przymocować dużą ilością pasów unieruchamiających.

Transport pojazdów latających zwykle przewyższa 3,5 tony, z tej przyczyny kierowca miejący taki ładunek powinien mieć urządzenie ViaToll.

Przewóz pojazdu latającego najlepiej zlecić przewoźnikom, którzy posiadają doświadczenie w przewożeniu wyszukanego ładunku. Takie firmy transportowe można bezproblemowo zlokalizować na giełdzie transportowej Clicktrans. Trzeba w grupie „Samoloty” umieścić zlecenie – a przewoźnicy z należytymi uprawnieniami w niedługimi okresie wycenią przewóz. W momencie zlecania przewozu samolotu, niebywale istotne jest podanie jego ciężaru i napisanie takich wymiarów jak: szerokość, wysokość i długość – posiadają one ścisłe znaczenie na cenę transportu samolotu.