Mountain bike (Nr 7502508)

Mountain bike
Waga
Sztuk
Mountain bike
20 kg
1
Łączna waga:
20 kg
Dystans
1005 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, East Sussex, Polegate

Od 23 lip 2021 do 25 lip 2021

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Valais - Wallis, Riddes

Od 29 lip 2021 do 30 lip 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport rowerów

Transport rowerów tyczy się sytuacji, w których myślimy o tym, aby wybrać się na wypad na oddalonych trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania jednośladu. Potrzebę na transport jednośladów zamawiają również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także osoby, które podarowują rower w prezencie.

Organizowanie jednośladu do transportu

W sytuacji, kiedy transportujemy nowy jednoślad trzeba zachować go w oryginalnym pakunku. Gdy chcemy to transportujemy również jednoślad, który jest nienowy, jednak najlepiej ulokować go w opakowaniu po rowerze (należy posłużyć się elementami oryginalnego opakowania czy też nabyć właściwy karton w supermarkecie remontowym ewentualnie rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w kartonie trzeba poodkręcać oraz usunąć wszystkie ruszające się elementy – pedały, dzwonek, czasomierz. Wyżej wymienione części roweru przydałoby się osadzić w osobnych, mniejszych kartonach albo osłonić wycinkami tektury i przykleić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy obwinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie 2 cm grubości). Wystające elementy takie jak śruby ewentualnie przerzutki warto zabezpieczyć kartonowymi ochraniaczami. Puste płaszczyzny w pudle trzeba osłonić papierem czy też folią bąbelkową bądź folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności pudło zaklejamy szeroką i mocną taśmą.

Jeżeli postanowimy zamówić transport jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy niepokoić się o dowiezienie materiałów osłaniających jednoślad.

Cena przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest uzależniona od paru uwarunkowań, takich jak: długości trasy, ilości dwóch kółek, ich wymiarów, a także daty realizacji przewozu. Przykładowo transport jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena około 90 złotych. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy to koszt średnio 120 złotych. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 zł.