(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mountain bike (Nr 7597516)

Mountain bike
Waga
Sztuk
Mountain bike
16 kg
1
Łączna waga:
16 kg
Dystans
471 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Belfast, Belfast

Od 25 mar 2021 do 9 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Irlandia, Kerry, Killarney

Od 25 mar 2021 do 30 kwi 2021


Transport rowerów

Transport dwóch kółek tyczy się sytuacji, w których pragniemy wybrać się na wycieczkę na odległych trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania jednośladu. Opcję na przewóz rowerów zlecają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również ludzie, którzy dają jednoślad w prezencie.

Przygotowanie roweru do transportu

W sytuacji, gdy transportujemy nowy rower warto zostawić go w oryginalnym kartonie. Gdy chcemy to przewozimy też jednoślad, który już był używany, jednak najlepiej ułożyć go w pudle po rowerze (należy użyć oryginalnego pudła , ewentualnie kupić taki karton w sklepie remontowym czy też rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w pudle trzeba poodkręcać i zdjąć wszystkie ruchome elementy – pedały, lampy, kierownicę. Wyżej wymienione części jednośladu przydałoby się ulokować w odrębnych, małych kartonach lub osłonić kawałkami brystolu i podłączyć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy poobwijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej dwa centymetry grubości). Wystające elementy takie jak śruby ewentualnie przerzutki wypadałoby osłonić tekturowymi nakładkami. Puste powierzchnie w pudle warto osłonić gazetami albo folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zamykamy szeroką i mocną taśmą.

Jeśli postanowimy zamówić transport roweru u przewoźnika, nie musimy martwić się o dowiezienie surowców chroniących rower.

Koszt transportu jednośladu

Cena transportu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości dwóch kółek, ich wymiarów, a również daty wykonania przewozu. Przykładowo przewóz jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 zł. Za przewóz jednośladu z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało niecałe 120 zł. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 złotych.