Mountain bike (Nr 8039519)

Mountain bike
Waga
Sztuk
Mountain bike
15 kg
1
Łączna waga:
15 kg
Dystans
1743 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Surrey, Chertsey

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Madryt, Madryt

Od 19 paź 2021 do 30 lis 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport rowerów

Transport dwóch kółek tyczy się sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wybrać się na wypad na dalekich trasach, a nie mamy szansy przetransportowania jednośladu. Opcję na przewóz rowerów zlecają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również ludzie, którzy podarowują jednoślad jako upominek.

Organizowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, gdy przewozimy nowiusieńki jednoślad trzeba zostawić go w oryginalnym pudle. Kiedy potrzebujemy to transportujemy też rower, który już był używany, jednak dobrze będzie ulokować go w opakowaniu po rowerze (warto użyć oryginalnego pudła albo zakupić taki karton w markecie remontowym ewentualnie rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w pudle trzeba odkręcić oraz zdjąć wszelkie ruszające się części – pedały, dzwonek, kierownicę. Powyższe elementy roweru dobrze będzie osadzić w oddzielnych, małych kartonach albo zabezpieczyć wycinkami tektury i przykleić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się zawinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie dwa cm grubości). Wystające części na przykład jak śruby ewentualnie przerzutki trzeba zabezpieczyć brystolowymi ochraniaczami. Puste płaszczyzny w kartonie trzeba osłonić gazetami albo folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności pudło zamykamy szeroką i solidną taśmą.

Jeżeli zdecydujemy się zamówić przewóz roweru u przewoźnika, nie musimy martwić się o doręczenie materiałów ochraniających rower.

Koszt transportu jednośladu

Cena transportu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: długości trasy, ilości rowerów, ich gabarytów, a również daty wykonania transportu. Przykładowo przewóz jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 złotych. Za transport roweru z Częstochowy do Holandii to koszt ok. 120 zł. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 PLN.