mountain bike x 2 (Nr 7662269)

mountain bike x 2
Waga
Sztuk
mountain bike
12 kg
2
Łączna waga:
24 kg
Dystans
307 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Calonge

Od 5 sie 2021 do 6 sie 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Esterri D'àneu

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport rowerów

Transport dwóch kółek tyczy się sytuacji, w jakich pragniemy wyruszyć na wyprawę na dalekich trasach, a nie mamy szansy przewiezienia roweru. Opcję na transport dwóch kółek wysyłają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także osoby, które dają jednoślad w prezencie.

Szykowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, jak przewozimy nowy rower trzeba zachować go w oryginalnym opakowaniu. Kiedy chcemy to transportujemy również rower, który już był używany, jednak dobrze będzie umieścić go w kartonie po rowerze (należy użyć oryginalnego kartonu albo kupić odpowiedni karton w markecie budowlanym lub rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w pudle , należy zdemontować oraz usunąć wszystkie ruchome elementy – pedały, dzwonek, kierownicę. Powyższe elementy roweru przydałoby się umieścić w osobnych, mniejszych pudełkach albo osłonić kawałkami tektury i przymocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba poobwijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie 2 centymetry grubości). Wychodzące części takie jak śruby lub przerzutki opłaca się osłonić kartonowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w pudle opłaca się zabezpieczyć makulaturą albo folią bąbelkową czy też folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności pudło zaklejamy szeroką i mocną taśmą.

Jeśli podejmiemy decyzję, aby zlecić przewóz jednośladu w firmie transportowej, nie musimy niepokoić się o zapewnienie tworzyw chroniących jednoślad.

Koszt transportu roweru

Cena przewozu roweru jest zależna od kilku uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby dwóch kółek, ich wymiarów, a także terminu realizacji transportu. Na przykład przewóz roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 złotych. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy zapłacimy około 120 zł. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 zł.