MOUNTAINBIKE x 2 (Nr 7552311)

MOUNTAINBIKE x 2
Waga
Sztuk
MOUNTAINBIKE
25 kg
2
Łączna waga:
50 kg
Dystans
1071 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicja, Santiago De Compostela

Od 15 maj 2021 do 16 maj 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Ullastrell

Od 19 maj 2021 do 21 maj 2021


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek dotyczy sytuacji, w których pragniemy wybrać się na wyprawę na oddalonych trasach, a nie mamy szansy przetransportowania jednośladu. Potrzebę na transport dwóch kółek potrzebują również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również ludzie, którzy podarowują rower w prezencie.

Przygotowanie jednośladu do transportu

W sytuacji, gdy transportujemy nowiutki rower opłaca się zostawić go w oryginalnym pudle. Jeśli potrzebujemy to transportujemy również jednoślad, który już był używany, jednak warto umieścić go w pudle po rowerze (warto wykorzystać elementy oryginalnego kartonu lub nabyć taki karton w sklepie remontowym lub rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w kartonie trzeba zdemontować oraz zdjąć wszelkie ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Powyższe elementy roweru warto osadzić w osobnych, mniejszych pudełkach lub ewentualnie osłonić fragmentami brystolu i przypiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba zawinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie dwa cm grubości). Wystające elementy , przykładowo jak śruby czy też przerzutki należy zabezpieczyć tekturowymi nakładkami. Puste powierzchnie w pudle należy osłonić papierem czy też folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie jest w stanie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności pudło zaklejamy szeroką i mocną taśmą.

Kiedy postanowimy zlecić transport jednośladu u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o dostarczenie surowców zabezpieczających rower.

Cena przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości jednośladów, ich gabarytów, a także terminu realizacji przewozu. Na przykład transport jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt około 90 złotych. Za przewóz jednośladu z Holandii do Częstochowy to koszt średnio 120 PLN. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 PLN.