Mountainbike x 2 (Nr 7869444)

Mountainbike x 2
Waga
Sztuk
Mountainbike
15 kg
2
Łączna waga:
30 kg
Dystans
2027 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Grecja, Attyka, Ateny

29 paź 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bayern, Monachium

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport rowerów

Transport jednośladów odnosi się do sytuacji, w jakich chcemy wyruszyć na wyprawę na dalekich trasach, a nie mamy możliwości przetransportowania roweru. Opcję na przewóz jednośladów zlecają także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także osoby, które dają jednoślad jako upominek.

Szykowanie roweru do przewozu

W przypadku, gdy przewozimy nowiutki jednoślad należy zostawić go w oryginalnym kartonie. Gdy potrzebujemy to przewozimy również rower, który już był używany, jednak warto umieścić go w pudle po rowerze (opłaca się użyć oryginalnego pudła czy też nabyć właściwy karton w supermarkecie budowlanym bądź rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w kartonie warto poodkręcać i zdjąć wszelkie ruszające się części – pedały, dzwonek, kierownicę. Wcześniej opisane części jednośladu przydałoby się ułożyć w oddzielnych, mniejszych pudełkach lub zabezpieczyć fragmentami brystolu i podłączyć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba poobwijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej 2 centymetry grubości). Wychodzące fragmenty takie jak śruby ewentualnie przerzutki wypadałoby zabezpieczyć kartonowymi ochraniaczami. Puste obszary w opakowaniu opłaca się zabezpieczyć makulaturą ewentualnie folią bąbelkową bądź folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności pudło zaklejamy grubą i mocną taśmą.

Kiedy postanowimy zamówić transport roweru u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o doręczenie surowców ochraniających paczkę.

Cena transportu jednośladu

Cena przewozu roweru jest zależna od kilku czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby dwóch kółek, ich wymiarów, a również daty wykonania transportu. Przykładowo przewóz roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena około 90 PLN. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii zapłacimy niecałe 120 złotych. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 PLN.