(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mover casa de 2 habitaciones (Nr 4667948)

Waga w kg (łączna):

500

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Typ:

mieszkanie/apartament

Liczba pomieszczeń:

2

Z którego piętra będą znoszone rzeczy?:

3

Dystans: 2178.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hamburg, Hamburg

15 lut 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Termin elastyczny


Przeprowadzki

            Wyprowadzka jest pozornie zawiłym oraz długotrwałym procesem, jednak gdy właściwie ją obmyślimy, powinna przejść bez dużych kłopotów.

            W pierwszym etapie warto zrobić selekcję posiadanych sprzętów. Jak czegoś od wielu lat nie stosujemy lub jeśli jest popsute, lepiej to podarować komuś, komu bardziej się przyda lub wyrzucić, niż transportować z lokalizacji do lokalizacji. Do pakowania wszystkich sprzętów nadadzą się wytrzymałe pudła, które można zakupić lub zapytać o nie w pobliskim supermarkecie, który na ogół wyrzuciłby je na śmieci. Uzupełniająco oprócz pudeł, warto wziąć worki na śmieci. Miejmy na uwadze, aby równomiernie rozłożyć ciężar, przykładowo podzielić naczynia na parę pakunków, żeby bez wysiłku było je przetransportować. Opisanie każdego pudła uprości przy otwieraniu mebli i meblowaniu się w nowym mieszkaniu. Spore meble należy rozkręcić, aby przeciwdziałać zniszczeniom, co ułatwi pracę firmie transportowej. Jeśli posiadamy surowce izolujące, np. jak folię strech, spróbujmy poosłaniać bardziej delikatne przedmioty, a gdy nie posiadamy folii, wówczas warto wykorzystać pledy, pościel i zakleić zwykłą taśmę samoprzylepną. Natomiast mniejsze rzeczy okręćmy w ubrania lub ręczniki nim rozmieścimy w kartonie.

            Zamawiając przewóz warto powiedzieć przewoźnikowi o takich szczegółach, jak kondygnacja załadunku i rozładunku, obecność windy, lub przeszkody w dojeździe pod dom. Koniecznie należy powiedzieć, jeżeli występują specyficzne zasady odnoszące się do konkretnych mebli.

            Najlepsze ceny transportu można otrzymać korzystając z giełdy transportowej, takiej jak serwis Clicktrans.pl, gdzie dużo specjalistycznych firm transportowych proponuje swoje usługi w zakresie transportu, z dodatkową opcją załadunku lub rozładunku i osłanianie naszego mienia.