Mover una habitación (Nr 6446807)

Mover una habitación

Waga w kg (łączna):

100

Typ usługi:

Tylko transport

Typ:

dom

Liczba pomieszczeń:

1

Budżet zlecenia [€]:

50

Dystans: 796.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Castile-La Mancha, Valdepeñas Do

Od 2 wrz 2020 do 16 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicja, A Coruna

Od 9 wrz 2020 do 30 wrz 2020


Przeprowadzki

            Przeprowadzka jest pozornie zawiłym oraz czasochłonnym procesem, ale gdy poprawnie ją zaplanujemy, powinna przebiec bez dużych kłopotów.

            W pierwszym etapie należy wykonać selekcję posiadanych mebli. Jeżeli czegoś od wielu lat nie stosujemy lub gdy jest uszkodzone, lepiej to zanieść komuś, komu bardziej się przyda lub wyrzucić, niż transportować z miejsca na miejsce. Do pakowania różnych sprzętów nadadzą się solidne kartony, które można kupić lub podpytać o nie w najbliższym markecie, który często przeznaczyłby je do kosza. Dodatkowo oprócz kartonów, można wykorzystać worki na śmieci. Nie zapomnijmy, aby równomiernie rozłożyć ciężar, np. podzielić talerze na parę pudeł, żeby prościej było je przetransportować. Opisanie każdego kartonu uprości przy otwieraniu mebli i urządzaniu się w nowym lokalu. Wielkogabarytowe meble należy rozkręcić, żeby zapobiec uszkodzeniom, co zoptymalizuje pracę firmie transportowej. Kiedy posiadamy materiały chroniące, takie jak folię strech, możemy opakować bardziej wrażliwe przedmioty, a jak nie mamy folii, wówczas warto wziąć koce, prześcieradła i zakleić zwykłą taśmę samoprzylepną. Podczas gdy nieduże rzeczy zawińmy w papier czy ręczniki nim umiejscowimy w paczce.

            Zlecając transport warto poinformować firmę transportową o takich szczegółach, jak kondygnacja załadunku i wyładunku, występowanie windy, czy też utrudnienia w dojeździe pod lokal. Dodatkowo należy powiedzieć, jeżeli występują szczególne kryteria odnoszące się do konkretnych rzeczy.

            Najlepsze stawki transportu można otrzymać korzystając z giełdy przewozowej, takiej jak serwis Clicktrans.pl, gdzie dużo specjalistycznych firm transportowych oferuje swoje usługi w zakresie transportu, z dodatkową opcją załadunku czy też rozładunku oraz chronienie waszego mienia.