MPM PS160 (Nr 5214886)

MPM PS160

Marka i model:

MPM PS160

Waga w kg (łączna):

1300.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 499.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Tamm

5 gru 2019

Adres i termin dostawy

Belgia, Region Flamandzki, Aarschot

6 gru 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się nierzadko, jeżeli nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Powinno się pamiętać również, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.