Mtb (Nr 7632827)

Mtb
Waga
Sztuk
Mtb
5 kg
1
Łączna waga:
5 kg
Dystans
508 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

Od 20 lip 2021 do 21 lip 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicia, Lugo

Od 26 lip 2021 do 27 lip 2021


Zadaj pytanie

Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek dotyczy sytuacji, w których myślimy o tym, aby wybrać się na wypad na odległych trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania jednośladu. Potrzebę na transport jednośladów potrzebują również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także osoby, które dają jednoślad w prezencie.

Szykowanie jednośladu do przewozu

W przypadku, kiedy transportujemy nowiutki jednoślad warto pozostawić go w oryginalnym pudle. Jeżeli chcemy to transportujemy również rower, który już był używany, jednak dobrze będzie ulokować go w pudle po rowerze (należy skorzystać z oryginalnego kartonu albo kupić taki karton w sklepie budowlanym lub rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w opakowaniu warto odkręcić oraz usunąć jakiekolwiek ruchome elementy – pedały, lampy, kierownicę. Wcześniej opisane części jednośladu dobrze będzie osadzić w oddzielnych, mniejszych pudełkach lub zabezpieczyć wycinkami brystolu i podpiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba poobwijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej dwa centymetry grubości). Wystające fragmenty takie jak śruby lub przerzutki trzeba zabezpieczyć brystolowymi ochraniaczami. Puste obszary w opakowaniu warto osłonić papierem ewentualnie folią bąbelkową lub folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie jest w stanie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy szeroką i solidną taśmą.

Gdy podejmiemy decyzję, aby zamówić transport jednośladu w firmie transportowej, nie musimy niepokoić się o dostarczenie tworzyw zabezpieczających jednoślad.

Cena przewozu jednośladu

Cena przewozu roweru jest uzależniona od paru uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby dwóch kółek, ich wielkości, a również terminu wykonania transportu. Przykładowo transport roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt około 90 zł. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało niecałe 120 złotych. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 PLN.