(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

MTD (Nr 6674280)

Waga
Sztuk
MTD
Długość
150 cm
180 kg
1
Łączna waga:
180 kg
Dystans
1980 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Walia, Clynderwen

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Bielsko-Biała

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wyglądają na dosyć niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - jednakże jedynie pozornie. Odpowiednio zamocowany pojazd na pewno przetrzyma transport bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku transportu na naczepie, konieczne są cztery taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą wyłącznie 2, ze względu na fakt, że mają one szyny powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Istotne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach wozu i między transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest niepewne i grozi zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.