Mudanza de Mallorca a Pirineos (Nr 4953910)

Waga w kg (łączna):

150.00

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Typ:

mieszkanie/apartament

Liczba pomieszczeń:

3

Z którego piętra będą znoszone rzeczy?:

2

Na które piętro będą wnoszone rzeczy?:

3

Dystans: 609.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Felanitx

Od 28 lis 2019 do 30 lis 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Aragón, Biescas

Od 1 gru 2019 do 3 gru 2019


Przeprowadzki

            Wyprowadzka jest pozornie złożonym i długotrwałym procesem, ale gdy poprawnie ją zaplanujemy, powinna przejść bez większych problemów.

            W pierwszym etapie warto wykonać eliminację posiadanych rzeczy. Jak czegoś od dawna nie stosujemy lub jak jest zepsute, lepiej to zanieść komuś, komu bardziej się przyda lub wyrzucić, niż przewozić z lokalizacji do lokalizacji. Do pakowania różnych mebli nadadzą się mocne kartony, które można zakupić lub zapytać o nie w pobliskim sklepie, który na ogół przeznaczyłby je do kosza. Dodatkowo oprócz kartonów, można wziąć worki na śmieci. Pamiętajmy, aby równomiernie porozkładać ciężar, na przykład podzielić naczynia na kilka pakunków, aby bez wysiłku było je przetransportować. Podpisanie każdego pakunku uprości przy rozpakowywaniu przedmiotów i urządzaniu się w nowym miejscu. Większe meble warto rozmontować, żeby przeciwdziałać zniszczeniom, co uprości pracę przewoźnikowi. Jeżeli posiadamy surowce zabezpieczające, np. jak folię strech, możemy opakować bardziej delikatne przedmioty, a gdy nie posiadamy folii, wówczas możemy użyć koce, pościel i obkleić zwykłą taśmę samoprzylepną. Natomiast nieduże rzeczy okręćmy w papier lub ręczniki nim rozmieścimy w kartonie.

            Zlecając transport warto poinformować firmę transportową o takich detalach, jak kondygnacja załadunku i wyładunku, obecność windy, bądź przeszkody w podjeździe pod dom. Koniecznie należy powiedzieć, jeśli pojawiają się nietypowe wymagania dotyczące konkretnych przedmiotów.

            Najkorzystniejsze stawki transportu można uzyskać korzystając z giełdy transportowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, w której wiele specjalistycznych firm transportowych składa swoje usługi w obszarze transportu, z dodatkową opcją załadunku czy też rozładunku i chronienie twojego mienia.