(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Muebles pocos (Nr 5334938)

Muebles pocos

Waga w kg (łączna):

50

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Typ:

mieszkanie/apartament

Liczba pomieszczeń:

1

Z którego piętra będą znoszone rzeczy?:

1

Dystans: 40.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Tejeda

13 gru 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Canarias, Cruce De Arinaga

13 gru 2019


Przeprowadzki

            Wyprowadzka jest pozornie nieprostym oraz pracochłonnym procesem, ale gdy poprawnie ją zaplanujemy, powinna przejść bez większych komplikacji.

            W pierwszym etapie warto wykonać selekcję posiadanych mebli. Gdy czegoś od wielu lat nie używamy lub jak jest zepsute, lepiej to podarować komuś, komu bardziej się przyda lub pozbyć się, niż transportować z miejsca na miejsce. Do pakowania wszystkich rzeczy nadadzą się mocne pudła, które należy zakupić lub podpytać o nie w najbliższym markecie, który zwykle wyrzuciłby je na śmieci. Uzupełniająco oprócz pudeł, warto wykorzystać worki na śmieci. Pamiętajmy, aby równo porozkładać ciężar, na przykład porozdzielać segregatory na kilka pakunków, żeby bezproblemowo było je przenieść. Podpisanie każdego kartonu pomoże przy rozpakowywaniu przedmiotów i urządzaniu się w nowym miejscu. Większe meble należy rozmontować, żeby zapobiec zniszczeniom, co uprości pracę przewoźnikowi. Gdy mamy surowce zabezpieczające, np. jak folię strech, spróbujmy poosłaniać bardziej kruche przedmioty, a gdy nie mamy folii, wówczas warto wykorzystać pledy, prześcieradła i obkleić zwyczajną taśmę klejącą. Natomiast mniejsze rzeczy owińmy w papier lub ręczniki nim umiejscowimy w kartonie.

            Zlecając przewóz warto powiedzieć firmie przeprowadzkowej o takich detalach, jak kondygnacja załadunku i wyładunku, obecność windy, lub trudności w podjeździe pod budynek. Dodatkowo należy powiedzieć, jeśli występują szczególne kryteria odnoszące się do konkretnych przedmiotów.

            Najlepsze stawki transportu można otrzymać korzystając z giełdy przewozowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, gdzie wiele profesjonalnych przewoźników proponuje swoje usługi w obszarze transportu, z dodatkową opcją załadunku czy też rozładunku oraz osłanianie naszego mienia.