Murena 30 (Nr 7683212)

Murena 30
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Murena 30
916 x 318 x 320 cm
3300 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Łączna waga:
3300 kg
Dystans
268 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Szwecja, Värmland, Kristinehamn

30 cze 2021

Adres i termin dostawy

Szwecja, Jönköpings Län, Sävsjö

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport jachtów

Transportowanie jachtu

Aby zdobyć najlepszą wycenę za przewóz jachtu, należy podać wymiary i ciężar łodzi. Takie parametry można otrzymać od wytwórcy – warto jednak osobiście sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość jachtu wymierza się zaczynając od końca dziobu, aż do środka rufy, natomiast wysokość bierze się od dna do najwyższej stałej części łodzi, za to szerokość mierzy się w najszerszym miejscu łodzi żaglowej. Rozeznanie się w wymiarach łodzi żaglowej ułatwi przewoźnikom dobrać właściwą przyczepę i spełnić obowiązujące zalecenia dyktowane przez przepisy drogowe.

W sytuacji, gdy zestaw przekroczy 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL, oznacza to, że powinien on posiadać urządzenie viaBox, które komunikuje się z odbiornikami rozmieszczonymi na bramownicach. Waga jachtu wraz z transportującym go samochodem przypuszczalnie przewyższy wagę 3,5 tony – dlatego informacja o aktualnej wadze łodzi żaglowej jest bardzo ważna dla przewoźnika. Łódź powinna być ważona w identycznym stanie, w którym będzie przewożona (czyli np. z wyposażeniem, z ekwipunkiem). Przed transportem jachtu, należy wyciągnąć wszystkie niepotrzebne rzeczy i pozostawić tylko te, jakie są konieczne na łodzi. Wszelkie rzeczy, które zostały zostawione na żaglówce powinny zostać zabezpieczone i przymocowane. Żagle jachtu powinny być zdjęte i zabezpieczone, urządzenia elektryczne wyłączone, a kable i przewody osłonięte.

Koszt transportu jachtu
Koszty przewozu żaglówki uzależnione są zazwyczaj od rozmiarów i ciężaru jachtu, jak również od długości trasy pomiędzy załadunkiem, a rozładunkiem. Ceny transportu niewielkich łodzi żaglowych rozpoczynają się zwykle od 1,2 zł za kilometr. Za przewóz większych jachtów zapłaci się 2,5-3 zł za kilometr. Na przykład, za transport łodzi żaglowej z Warszawy do Sibenika (Chorwacja) zapłacono 3000 zł. Za transport jachtu na odcinku Kilonia (Niemcy) - Kórnik (Polska) {{zapłacono 2690 złotych.