Mutt Mongrel 250cc (Nr 6492946)

Marka i model:

Mutt Mongrel 250cc

Waga w kg (łączna):

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 999.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Londyn

18 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Zurych, Zurych

24 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często cenne towary, które wydają się względnie ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - jednakże tylko pozornie. Prawidłowo zamocowany jednoślad w 100% przetrwa przewóz bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas przewozu na naczepie, potrzebne są cztery pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą jedynie 2, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu oraz między przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.