MV Agusta Brutale 800 (Nr 5807286)

MV Agusta Brutale 800

Marka i model:

MV Augusta Brutale 800

Waga w kg (łączna):

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1921.00 km

Adres i termin nadania

Norwegia, Oslo, Oslo

28 sie 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Lombardia, Mediolan

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często cenne ładunki, które wyglądają na dość trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - niemniej jednak jedynie złudnie. Odpowiednio umocowany jednoślad w 100% przetrzyma transport bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie transportu na naczepie, niezbędne są 4 taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są raptem dwie, ponieważ dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu oraz między przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.