MV Agusta Rush 1000 (Nr 8018977)

MV Agusta Rush 1000
Waga
Sztuk
MV Agusta Rush 1000
Długość
208 cm
186 kg
1
Łączna waga:
186 kg
Dystans
1275 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Niemcy, Sachsen, Drezno

Od 30 wrz 2021 do 17 paź 2021

Adres i termin dostawy

Włochy, Marche, Montegranaro

Od 3 lis 2021 do 28 lis 2021


Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wydają się stosunkowo nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - aczkolwiek jedynie na pozór. Prawidłowo przymocowany pojazd na pewno przetrwa przewóz bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas transportu na przyczepie, niezbędne będą 4 pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są tylko dwie, ze względu na fakt, że mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Występują także platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niepewne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.