MV Agusta Stradale 800 (Nr 8017474)

MV Agusta Stradale 800
Waga
Sztuk
MV Agusta Stradale 800
Długość
213 cm
181 kg
1
Łączna waga:
181 kg
Dystans
2080 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Milton Keynes, Milton Keynes

Od 18 paź 2021 do 23 paź 2021

Adres i termin dostawy

Węgry, Hajdú-Bihar Megye, Debreczyn

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często drogie ładunki, które wyglądają na ogólnie niełatwe do zabezpieczenia podczas przewozu. Ciężkie - chociaż tylko pozornie. Bezbłędnie umocowany motocykl na pewno przetrwa trasę bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, obowiązkowe są cztery taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są zaledwie 2, ponieważ mają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu i między przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują ponadto platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.