(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Mz (Nr 6813351)

Waga
Sztuk
Mz
Długość
200 cm
135 kg
1
Łączna waga:
135 kg
Dystans
701 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Dania, Region Sjælland, Roskilde

Od 9 lis 2020 do 15 lis 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Swarzędz

Od 9 lis 2020 do 16 lis 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wyglądają na dość niełatwe do zabezpieczenia podczas przewozu. Trudne - wszakże jedynie pozornie. Odpowiednio zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma drogę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas transportu na naczepie, konieczne będą 4 taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą zaledwie 2, ponieważ mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.