(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

MZ 125 CCM Sportstar (Nr 4737752)

MZ 125 CCM Sportstar

Marka i model:

MZ Sportstar 125 ccm

Waga w kg (łączna):

125.00

Budżet zlecenia [€]:

170

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 835.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Horn-Bad Meinberg

22 lip 2019

Adres i termin dostawy

Austria, Styria, Trofaiach

31 sie 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wyglądają na ogólnie trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - aczkolwiek jedynie na pozór. Odpowiednio przymocowany jednoślad w 100% przetrzyma transport bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, potrzebne są 4 taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą jedynie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach auta i między transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Istnieją także platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w aucie.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.