(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

mz 150 (Nr 5934604)

mz 150

Marka i model:

MZ 150

Waga w kg (łączna):

130

Liczba sztuk:

1

Dystans: 431.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Lower Silesian Voivodeship, Kopaszyn

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Zasady

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wyglądają na dosyć trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - chociaż jedynie złudnie. Należycie zamocowany pojazd w 100% przetrzyma przewóz bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas przewozu na naczepie, niezbędne będą cztery liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są zaledwie dwie, ponieważ dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Ważne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas drogi, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu oraz między przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują także platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.