(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

MZ 251 (Nr 6074520)

Marka i model:

MZ 251

Waga w kg (łączna):

150

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 474.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Olszewnica Stara

11 maj 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Ustka

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogie towary, które wydają się względnie nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - chociaż tylko pozornie. Odpowiednio zamocowany motocykl w 100% przetrwa transport bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas transportu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą jedynie 2, ponieważ mają one szyny udaremniające przemieszczanie się motoru. Ważne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu i między przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Można zawsze wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.