(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

mz etz (Nr 7538481)

Waga
Sztuk
mz etz
Długość
200 cm
130 kg
1
Łączna waga:
130 kg
Dystans
705 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Dania, Region Stołeczny, Kopenhaga

Od 2 mar 2021 do 7 mar 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Jankowo

Od 8 mar 2021 do 14 mar 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często wartościowe ładunki, które wydają się dość nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - chociaż jedynie pozornie. Należycie umocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, potrzebne są 4 pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem 2, bowiem posiadają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas drogi, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.