(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Mz ETZ 250 (Nr 6228573)

Mz ETZ 250

Marka i model:

Mz etz 250

Waga w kg (łączna):

150

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 521.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Lubelskie, Kaniwola

Od 16 cze 2020 do 20 cze 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Opolskie, Prudnik

Od 16 cze 2020 do 25 cze 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często wartościowe towary, które wydają się stosunkowo ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - niemniej jednak jedynie pozornie. Należycie umocowany pojazd w 100% przetrzyma przewóz bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, potrzebne są cztery liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są tylko 2, ponieważ dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Ważne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może wziąć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.