(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Naczynia,zastawa (Nr 5344862)

Naczynia,zastawa

Długość [m]:

1

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

1.5

Waga w kg (łączna):

20

Typ usługi:

Tylko transport

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1470.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Opolskie, Bażany

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Maidstone

Termin elastyczny


Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

Przy przewożeniu rzeczy szklanych, kruchych lub niewytrzymałych warto wcześniej przeanalizować możliwość ochronienia pakunku – w takiej kwestii nie wystarczy standardowy karton. Wolną przestrzeń pakunku warto wypełnić elastycznymi fragmentami zabezpieczającymi. Delikatną rzecz dobrze jest zawinąć w folię bąbelkową – przede wszystkim uwagę trzeba poświęcić elementom szklanym oraz dodatkowo należy wypełnić niezajęte przestrzenie w kartonie, żeby się one nie przemieszczały. Folię zabezpieczamy taśmą klejącą, najczęściej taśmą budowlaną. Oprócz osłonięcia elementu folią, znaczące jest również otoczenie przedmiotu gazetą lub wsadzenie go do kartonowego pudła.

Gdy transportujemy duże szklane przedmioty na przykład szyby, to wypadałoby zabezpieczyć je zarówno przed stłuczeniem jak i przed zarysowaniem. Ze szkła przedmiot zawijamy ściśle folią stretch, zaklejamy taśmą pakową, umieszczamy w kartonie oraz czytelnie umieszczamy napis „Uwaga szkło!” lub umieszczamy notkę informującą z tym samym komunikatem.

Niewielkie ze szkła elementy takie jak szklanki, lampki warto osłonić starymi gazetami lub ręcznikami. Kolejnym krokiem jaki robimy to układamy je w pudełku w ten sposób, aby nie dotykały się. W podobny sposób układamy kryształy. W przypadku średniej wielkości łatwo tłukących się rzeczy, takich jak lampy lub monitory, można wykorzystać dla dodatkowej osłony miękkie materiały, takie jak ręczniki oraz szmatki.

Koszt transportu elementów specjalnej ostrożności zależy od ciężaru, wymiarów, trasy oraz terminu przewiezienia przesyłki. Kluczowe znaczenie może mieć również fakt, jeśli żądamy użycia profesjonalnych tworzyw ochraniających (jeśli chcemy, aby to firma transportowa ochroniła przedmiot). Przykładowo, na aukcji transportowej przewóz przeszklonych drzwi z Dąbrowy Chełmińskiej do Poznania to wydatek około 140 PLN. Za przewóz lustra z Gliwic do Warty to wydatek rzędu 250 PLN.