Najazd do busa aluminiowy składany (Nr 6072626)

Długość [m]:

1.07

Szerokość [m]:

0.25

Wysokość [m]:

1.05

Waga w kg (łączna):

60

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Budżet zlecenia [zł]:

300

Dystans: 1043.00 km

Adres i termin nadania

Szwecja, Skania, Malmo

5 maj 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Nowy Dwór Mazowiecki

29 maj 2020


Transport maszyn i sprzętu

Transport urządzeń lub sprzętu wymaga doświadczenia ze strony przewoźnika, który powinien rzetelnie zabezpieczyć maszynę, żeby uniknąć różnego rodzaju awarii, otarć oraz wgnieceń. Do najczęściej zlecanych przesyłek w kategorii przewóz urządzeń i sprzętu wymienia się: frezarki, wyważarki, witryny chłodnicze, przesiewacze, stelaże, kompresory, urządzenia solaryjne (solaria), maszyny czyszczące, podnośniki jak i dużo innych.

Cena transportu maszyn lub sprzętu

Cena przewozu urządzeń lub sprzętu jest związana często od wielkości jak i ciężaru maszyny, a dodatkowo od trasy czyli od miejsca załadunku do punktu rozładunku. W większości przypadkach transport urządzeń jest przewozem ponadgabarytowym i występuje potrzeba posiadania właściwych uprawień oraz profesjonalnej znajomości tematu ze strony firmy transportowej. W Polsce śr. cena  przewozu maszyn kosztuje 1,28 zł za kilometr. Weźmy na przykład, transport maszyny wulkanizacyjnej w obrębie Polski to koszt 0,84-2,93 zł za kilometr. Przewóz lady chłodniczej w obrębie Polski wiąże się z ceną blisko 1,02 zł za kilometr.

Koszt transportu maszyn lub sprzętu poza teren Polski

Popularnymi kierunkami w europejskim przewozie urządzeń lub sprzętu są Niemcy oraz Anglia. Śr. koszt transportu maszyn lub sprzętu za 1 kilometr na trasie Polska – Anglia wynosi 0,70 złotych. Weźmy na przykład, transport spawarki na trasie Polska – Anglia zapłacimy prawie 0,23 zł za kilometr. Za to na odcinku Polska – Niemcy za przewóz urządzeń wydamy blisko 0,95 zł/km. Na tym odcinku za przewóz urządzenia typu oklejarka będzie wynosił blisko 1,18 zł za kilometr, a przewóz frezarki to cena niecałe 0,54 zł za kilometr.