(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Motocykle i skutery Dodano: 2016-11-23 18:44

Napęd do Latnia PPGG (Nr 1441492)

Marka i model:

Napęd do Paralotni

Waga w kg (łączna):

23.00

Budżet zlecenia [zł]:

200

Dystans: 657.30 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory oraz skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wyglądają na dosyć ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - aczkolwiek jedynie złudnie. Właściwie przymocowany pojazd w 100% przetrwa drogę bez ani jednej rysy.

     Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, konieczne będą cztery liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem dwie, gdyż dysponują one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas drogi, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta oraz między przewożonymi rzeczami.

    Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w aucie.

     Należy zazwyczaj dopytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niepewne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

     Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Polska, Lubelskie, Krasnystaw

Od 27 lis 2016 do 17 gru 2016

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdynia, 81-323

Termin elastyczny