Newholland Tm155 (Nr 7606085)

Newholland Tm155
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Newholland Tm155
540 x 250 x 300 cm
6500 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Łączna waga:
6500 kg
Dystans
2884 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Litwa, Okręg Szawelski, Pokroje

Od 29 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Irlandia, Louth, Dundalk

Od 5 maj 2021 do 14 maj 2021


Transport maszyn rolniczych

Transport maszyn uprawnych z reguły bywa przewozem ponad formatowym. Do pojazdów rolniczych wliczamy ciągniki rolnicze, przyczepy rolnicze, siewniki, rozsiewacze nawozów, snopowiązałki jak i dużo innych. Wielkie pojazdy rolnicze są pojazdami nienormatywnymi. Maszyny te nie są uprawnione swobodnie przemieszczać się po jezdniach, ponieważ ich wymiar przekracza możliwe gabaryty zakładane przez przepisy w kraju jak także w Unii Europejskiej. Komplikację stanowić może także nacisk osi pojazdów uprawnych, który przewyższa standardy dopuszczalne dla większości szos.

Jak transportuje się maszyny rolnicze?

Do transportu urządzeń i pojazdów rolniczych zazwyczaj korzysta się z naczepy rodzaju semi oraz tele. Przewoźnicy oferujący przewóz maszyn uprawnych mają właściwie dostosowanymi lawetami, jakie mogą przewieźć maszyny rolnicze ważące do kilku ton, jak na przykład opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się transportu pojazdu uprawnego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a także posiadać przepisowe uprawnienia, sprzęt profesjonalny i praktykę. W przypadku, jeżeli maszyna przekracza możliwe normy wielkością lub wagą, potrzebne jest zdobycie odpowiedniego pozwolenia, a dodatkowo potrzebna będzie obecność pilota przy transporcie.

Cena przewozu urządzeń uprawnych

Cena przewozu urządzenia uprawnego jest uzależniona od wymiarów, wagi i stanu pojazdu. Na wycenę transportu wpływa dodatkowo odległość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Niebagatelnym elementem może być jeszcze termin transportu.