(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Niemcy - niedaleko Świnoujścia - transport Audi A3 do okolic Katowic (Nr 5377342)

Niemcy - niedaleko Świnoujścia - transport Audi A3 do okolic Katowic

Marka i model:

Audi A3

Waga w kg (łączna):

1400

Budżet zlecenia [zł]:

1350

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 745.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Meklemburgia-Pomorze Przednie, Sassen-Trantow

Od 3 lis 2019 do 7 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Chrzanów

Od 3 lis 2019 do 10 lis 2019


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu pojawia się często, gdy kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Wypada pamiętać również, że rzeczywista masa przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.