(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Niewiele rzeczy do przetransportowania (Nr 4842034)

Waga w kg (łączna):

200

Typ usługi:

Tylko transport

Typ:

mieszkanie/apartament

Liczba pomieszczeń:

1

Dystans: 1098.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Löhne

Od 6 sie 2019 do 10 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Rzeszów

Termin elastyczny


Przeprowadzki

            Wyprowadzka jest pozornie trudnym i długotrwałym procesem, jednak kiedy należycie ją obmyślimy, powinna przebiec bez dużych kłopotów.

            Na początek należy dokonać eliminację posiadanych sprzętów. Jeżeli czegoś od wielu lat nie stosujemy lub jeśli jest niesprawne, lepiej to oddać komuś, komu bardziej się przyda lub wyrzucić, niż przetransportować z miejsca na miejsce. Do wkładania różnych sprzętów przydadzą się wytrzymałe kartony, które należy zakupić lub podpytać o nie w pobliskim sklepie, który zazwyczaj wyrzuciłby je na śmieci. Uzupełniająco oprócz kartonów, warto wziąć worki na śmieci. Miejmy na uwadze, żeby równo porozkładać ciężar, na przykład rozdzielić segregatory na parę pakunków, aby nietrudno było je przetransportować. Opisanie każdego pakunku pomoże przy otwieraniu mebli i aranżowaniu się w nowym mieszkaniu. Wielkogabarytowe meble warto rozkręcić, aby zapobiec zniszczeniom, co uprości pracę przewoźnikowi. Kiedy mamy surowce chroniące, np. jak folię strech, możemy opakować bardziej delikatne przedmioty, a jeśli nie mamy folii, wówczas możemy wykorzystać koce, pościel i zakleić normalną taśmę klejącą. Podczas gdy nieduże rzeczy zawińmy w papier lub ręczniki nim umiejscowimy w pudełku.

            Zlecając przewóz należy powiedzieć przewoźnikowi o takich detalach, jak kondygnacja załadunku i rozładunku, występowanie windy, ewentualne problemy w dojeździe pod budynek. Dodatkowo warto poinformować, jeżeli występują specyficzne wymagania odnoszące się do konkretnych przedmiotów.

            Najkorzystniejsze ceny przeprowadzek można uzyskać korzystając z giełdy transportowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, gdzie mnóstwo profesjonalnych przewoźników składa swoje usługi w sferze transportu, z dodatkową opcją załadunku lub wyładunku oraz zabezpieczenie waszego mienia.