(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Niewielki dom, rozkrecone na płasko meble + pudełka + rtv/agd (Nr 5235542)

Waga w kg (łączna):

1500

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Typ:

dom

Liczba pomieszczeń:

3

Budżet zlecenia [zł]:

6500

Dystans: 1388.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Worcester

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Fraunberg

Termin elastyczny


Przeprowadzki

            Wyprowadzka jest pozornie trudnym i długotrwałym procesem, mimo to, kiedy poprawnie ją obmyślimy, powinna przejść bez dużych problemów.

            W pierwszym etapie warto przeprowadzić eliminację posiadanych przedmiotów. Kiedy czegoś od wielu lat nie stosujemy lub jak jest popsute, lepiej to oddać komuś, komu bardziej się przyda lub wyrzucić, niż przewozić z lokalizacji do lokalizacji. Do wkładania wszystkich sprzętów nadadzą się mocne kartony, które warto zakupić lub zapytać o nie w najbliższym supermarkecie, który zazwyczaj wyrzuciłby je na śmieci. Dodatkowo oprócz kartonów, warto wziąć worki na śmieci. Miejmy na uwadze, aby równo porozkładać ciężar, na przykład porozdzielać książki na parę pakunków, aby łatwiej było je dźwigać. Opisanie każdego kartonu uprości przy wypakowywaniu przedmiotów i meblowaniu się w nowym mieszkaniu. Wielkogabarytowe meble warto rozkręcić, aby zapobiec zniszczeniom, co ułatwi pracę przewoźnikowi. Jeśli mamy surowce osłaniające, takie jak folię strech, spróbujmy opakować bardziej delikatne rzeczy, a kiedy nie mamy folii, wówczas możemy użyć koce, pościel i zakleić zwykłą taśmę samoprzylepną. Tymczasem mniejsze rzeczy owińmy w ubrania czy ręczniki nim umieścimy w pudle.

            Zamawiając przewóz warto poinformować firmę transportową o takich detalach, jak kondygnacja załadunku i wyładunku, obecność windy, lub trudności w dojeździe pod budynek. Dodatkowo należy powiedzieć, jeżeli pojawiają się szczególne zasady odnoszące się do jakiś przedmiotów.

            Najlepsze ceny transportu można uzyskać korzystając z giełdy transportowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, gdzie dużo specjalistycznych firm transportowych proponuje swoje usługi w dziedzinie transportu, z dodatkową opcją załadunku czy też wyładunku i chronienie twojego dobytku.