(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ningbo Longjia (Nr 5362910)

Ningbo Longjia

Marka i model:

Ningbo Longjia

Waga w kg (łączna):

90

Budżet zlecenia [€]:

150

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 187.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Mannheim

5 gru 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Emmendingen

7 gru 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wydają się dosyć nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - wszakże tylko pozornie. Prawidłowo zamocowany jednoślad w 100% przetrwa trasę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą zaledwie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice udaremniające przesuwanie się jednośladu. Kluczowe jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas jazdy, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu oraz między transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.