(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-01 18:44

Nissa Micra

(Nr 2342828)
Nissa Micra

Marka i model:

Nissan Micra

Waga w kg (łączna):

650.00

Dystans: 1171.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu wozu pojawia się niekiedy, gdy kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody transportu wozu

    Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Trzeba pamiętać również, że faktyczna waga przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

    Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Cremona, 26100, Włochy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Lubin, 95083, Polska

Termin elastyczny