Nissan 200SX (Nr 6471892)

Nissan 200SX
Waga Sztuk:
Nissan 200SX S13 (1988 - 1993) Coupe
Długość
453 cm
Szerokość
169 cm
Wysokość
129 cm
ok. 1220 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1220 kg
Dystans: 1506 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Belgia, Région De Bruxelles-Capitale - Brussels Hoofdstedelijk Gewest, Bruksela

28 sie 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Asturias, Oviedo

Od 28 sie 2020 do 24 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu pojawia się nierzadko, jak kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby transportu wozu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Należy pamiętać także, że właściwa waga naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.