Nissan 200SX (Nr 6715197)

Nissan 200SX
Waga Sztuk:
Nissan 200SX S13 (1988 - 1993) Coupe
Długość
453 cm
Szerokość
169 cm
Wysokość
129 cm
ok. 1220 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1220 kg
Dystans 1876 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Meco

7 gru 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Norfolk, Dereham

Od 7 gru 2020 do 12 gru 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu uwidacznia się niekiedy, kiedy zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu wozu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Należy pamiętać także, iż rzeczywista masa naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.