Nissan 200SX (Nr 7852916)

Nissan 200SX
Waga
Sztuk
Nissan 200SX S13 (1988 - 1993) Coupe
Długość
453 cm
Szerokość
169 cm
Wysokość
129 cm
ok.
1220 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1220 kg
Dystans
1772 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Castilla-La Mancha, Méntrida

Od 20 gru 2021 do 1 sty 2022

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Newport, Newport

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się nierzadko, jeżeli zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Włoch. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia podczas transportu. Trzeba nie zapominać również, że właściwa masa przyczepy nie może przerastać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.